Om Nom Nom

omnomnom

Ütlemata uhke tunne on kui leiad poest lauamängu, mille autoriks on eestlane! Küll ei ole väga imeks pandav, et selle eestlase nimi on Meelis Looveer, sest tema pagasis on juba päris mitu head lauamängu. Eriti äge asja juures on see, et karp ja ka kaasas olev õpetus on täis väga erinevates keeltes õpetus – selline üdini globaalne värk.

Selleks, et mängust mõningat aimu saada, lisan siia paar rida teksti mängu enda kirjeldusest: “Kõik need mõnusad rasvased kärbsed sumisevad nii ahvatlevalt — võib-olla õnnestub su konnal nad kinni krabada! Kuid jaht on ohtlik, sest siil vahest konna just ootabki. Nämmnämm ja punnsilm on surnud… Trumpa vastased üle, käi röövloomade kaarte ja vaata, et sind ennast kinni ei püütaks! Mängijatel on käes röövloomad (kaardid) ja mängulaudadel on nende saak (täringud). Saagi söömine annab võidupunkte, aga mängida tuleb kavalalt ja targalt, sest muidu langevad sinu röövloomad ise teiste mängijate saagiks”.

See võtab mängu üpris hästi kokku. Peale 15 täringu(!) veeretamist asetatakse need lauale ja siis käiakse oma kaardid – kas tippastme “kiskja” või veidi allpool olev loom, kes saab väärtuslike punktidega täringuid saagiks. Tuleb aga loota, et keegi ei käi sinust kõrgemale oma kaarti (vt pilti), sest siis jääd sina oma kaardist ilma!

Kuigi mäng on kirjelduse järgi mõeldud vanusele 8+, on see “Om Nom Nom” juba 5-6 aastastele tegelikult täiesti mängitav. Igatahes kindel soovitus!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s